Zoom İndir – Görüntülü Konferans Uygulaması

Zoom, dünya üzerinde oldukça popüler olup milyonlarca kişi tarafından tercih edilen sesli ve görüntülü bir konferans programıdır. Özel ders, toplantı ve uzaktan eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir.

Zoom ile nerede olursanız olun internete bağlı olduğunuz her yerden online toplantılara ve eğitimlere güvenli bir şekilde kolayca katılabilirsiniz.

Zoom Ücretsiz İndir

Zoom programını ücretsiz olarak yükleyebilir, “yeni toplantı” butonuna tıklayarak konferans oluşturabilir ve 100 kişiye kadar davet edebilirsiniz. Oluşturduğunuz konferanslara android, iOS ve windows işletim sistemine sahip olan tüm cihazlardan katılım sağlanabilir.

Zoom uygulaması sayesinde görüntülü ve sesli görüşme dışında mesajlar, dosyalar, resimler, bağlantılar ve gifler gönderebilirsiniz. Genel ve özel sohbet odaları oluşturarak katılabilir ve yönetebilirsiniz.

Zoom Nasıl Kurulur?

Zoom, hem eğitim hem de kurumsal açıdan sıklıkla ihtiyaç duyulan zoom programı günümüzde bilgisayar ve telefon yada tablet gibi akıllı cihazların tümünde sürekli kullanılabilmektedir. Zoom programının indirilmesi, kurulması ve kullanılması oldukça pratiktir. Bu yazımızda zoom nasıl indirilir, zoom nasıl kurulur ve zoom nasıl kullanılır gibi sorulara detaylı bir şekilde yanıt vereceğiz.

Kurulumdan önce öncelikle cihazınızın işletim sistemine uygun uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Üst kısımda verdiğimiz linklerden iOS, Android veya Windows için uygun versiyonu tamamen ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz.

iOS ve Android için resmi marketlere giriş yaparak “yükle” butonuna basabilir. Bu şekilde hızlıca programı cihazınıza yüklemiş olabilirsiniz. Ancak Windows işletim sistemine sahip olan cihazlar için setup dosyasını indirmeniz ve ardından yüklemeniz gerekmektedir.

Zoom Nasıl Yüklenir? (Windows)

Üst kısımda verdiğimiz “Windows için zoom indir” butonuna tıkladıktan sonra kurulum dosyasını saniyeler içinde indirebilirsiniz. Bilgisayarınıza inen dosyaya iki tık yaparak bekleyin. Zoom programı otomatik olarak yüklenerek açılacaktır. Anasayfa kısmında “Yeni toplantı”, “Katıl”, “Planla” ve “Ekran paylaşımı” butonları aracılığıyla istediğiniz eylemi gerçekleştirebilir ve konferans yapmaya başlayabilirsiniz.