27 Mayıs 2021, Perşembe
Anasayfa / İpuçları / Güç Tuşu (Power) Bozuk Olan Telefon Açılır mı? Nasıl Açılır?

Güç Tuşu (Power) Bozuk Olan Telefon Açılır mı? Nasıl Açılır?

Çeşitli uygulamalarla sürekli vakit geçirdiğimiz, mesajlaştığımız ya da görüşmeler yaptığımız telefonlarımız ellerimizden düşmüyor hale geldi. Hal böyle olunca cihazlarımızın başına da gelmeyen de kalmıyor.

Her ne kadar koruma önlemleri alsak dahi bazı kazalar sonucunda telefonlarımız hasar alabiliyor. Cihazlarımızın kasalarının yıpranmasına ya da ekran çizilmelerine ve kırılmalarına gayet alıştık diyebiliriz ancak ya güç tuşu bozulursa?

Güç tuşu bozulduğu zaman telefon açıksa problem çok büyük sayılmaz ancak cihaz kapalıyken güç tuşu bozulduysa kullanıcılar endişeye kapılabiliyor.

Paniklemeyin kapalı olan cihazlarınızı açmanız mümkün.

Güç Tuşu Bozulan iPhone Nasıl Açılır?

İlk denemeniz gereken yöntem en kolayı. Eğer iOS işletim sistemine sahip olan iPhone cihazınızın güç tuşu işlevini yitirdiyse telefonunuzu şarja takmanız yeterli. Kapalı olan cihazınız prize ya da usb aracılığı ile herhangi bir bilgisayara taktığınızda kendini açacaktır. Eğer şarj seviyesi %0 ise, belli bir oranda dolduktan sonra açılacaktır.

Güç Tuşu Bozulan Android Telefon Nasıl Açılır?

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi android telefonlarda şarja takıldığında açılacaktır. Yine şarj seviyesi %0 ise belli oranda dolduktan sonra açılacaktır.

İkinci yöntem olarak : Eğer cihazlarınızın güç tuşu çıktıysa ince uçlu iğne, kürdan ya da benzeri ekipmanlarla güç tuşuna bastığınızda cihazın açılmasına yardımcı olan kısıma dokunarak cihazınızı açabilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken oldukça hassas davranarak doğru yere yavaşça dokunduğunuzdan emin olun. Aksi taktirde cihaza daha kötü hasarlar verebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir!

Kendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Cep telefonu kullanıcıları bazı zamanlar insanlık hali numaralarını unutabiliyorlar. Böyle durumlarda hatırlamak amacıyla kullanabilecekleri ipuçlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir