28 Mayıs 2021, Cuma
Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Facebook Aşı Karşıtı Sayfa ve Grupları Kaldıracağını Açıkladı

Facebook Aşı Karşıtı Sayfa ve Grupları Kaldıracağını Açıkladı

Bebeklere ve çocuklara hayatlarının belli dönemlerinde çeşitli aşılar vurulduğunu hepimiz biliyoruz. Bu aşıların otizme sebep olduğu ya da ölümcül nitelikte zarar verdiği şeklinde paylaşımlarla sosyal medya üzerinde sıkça karşılaşıyoruz.

Geçtiğimiz dönemde yapılan araştırmalar ve çıkan sonuçlar bu paylaşımlarda verilen bilgilerin tamamen yanlış olduğunu ortaya koydu. Hal böyle olunca Facebook da bir karar alarak yalan yanlış paylaşılan bu bilgilerin ve gerekirse sayfaların önüne geçileceğini duyurdu.

Daha önce farklı konularda da yanlış bilgi verildiğinde çeşitli önlemler alan Facebook bu tarz yanıltıcı paylaşımlara karşı oldukça ciddi mücadele veriyor.

Bu kararla beraber artık aşı ile ilgili paylaşım yapılan sayfa ve grupların puanlarını düşürerek işi kapatmaya kadar götürebilecek. Aynı durum instagram için de geçerli olacak.

Paylaşımların yanı sıra yanlış bilgilendirme yapan reklamları da reddederek tam savunma sağlayacak ve hedef kitlelerden aşı karşıtı gibi hedefleme seçeneklerini de kaldıracak.

Sayfa ve gruplara yaptırım uygulayacak olan Facebook kullanıcıların bireysel olarak yaptıkları paylaşımlara engel olmayacak.

Dikkatinizi Çekebilir!

LG G9 Tasarımının Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Markaların üst üste daha gelişmiş modeller yarışında maalesef biraz daha geride kalan LG‘nin G serisini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir