En Popüler Sohbet ve Arkadaş Bulma Uygulamaları

Bu yazımızda değerli ziyaretçilerimiz için günümüzde sıkça kullanılan arkadaş bulma ve sohbet etme uygulamalarını ayrıntılarıyla beraber derleyeceğiz.

Azar

2014 yılında kullanıcıların kullanımına sunulan Azar uygulaması hem iOS hem de Android işletim sistemleri için geliştirilmiş popüler bir sohbet / arkadaşlık uygulamasıdır.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Azar’da yeni insanlarla tanışabilir, sohbet edebilir ve arkadaş olabilirsiniz. Güzel ve kullanışlı bir arayüzü olan Azar uygulamasını kullanmak oldukça basit olduğu gibi çokta keyifli. Ayrıca azar uygulamasında canlı yayın yapabilir yada görüntülü sohbette edebilirsiniz.

Tinder

190 ülkede kullanıcıların kullanımına sunulan Tinder hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sohbet / arkadaşlık uygulamasıdır. Bulunduğunuz konuma göre insanları filtreleyen tinder size en yakın insanları listelemekte ve böylece yakınınızda bulunan kullanıcılarla arkadaş olabilmenize olanak tanımaktadır.

Uygulamayı hiçbir ücret ödemeden cihazınıza diler play google’dan dilerseniz apple storedan yükleyebilirsiniz. Uygulamanın içerisinde bulunan bazı paket yada özellikler ücretli olsa da , ücretsiz olarak kullanabileceğiniz özelliklerde epey mevcut.

Badoo

Bir diğer popüler uygulama ise Badoo’dur. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Badoo arayüz tasarımı yönünden oldukça avantajlıdır. Kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Badoo ile de konumunuza yakın olan insanlarla hemen iletişime geçmeniz mümkün. Dilerseniz görüntülü olarak da konuşabileceğiniz uygulamada dilerseniz yazışabilirsiniz. Mesajlaşmanın yanı sıra ses ve görüntü yollama özelliği de bulunan Badoo dünya üzerinde 100 milyondan fazla kullanıcıya hitap ediyor.

LivU

Dünya üzerinde 50 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden LivU uygulaması da Tinder’e benziyor. Bölge, cinsiyet gibi ayrıntıları seçerek karşı kullanıcıları kendinize göre filtreleyebilir ve bulunduğunuz lokasyona en yakın kişilerle sohbet etmeye başlayabilir ve arkadaş olabilirsiniz.

Uygulamada filtreleyip eşleştiğiniz kişilerle görüntülü sohbet edebilirsiniz. Ayrıca çeviri özelliği sayesinde yabancı kullanıcılarla da tanışmanız mümkün olabilmektedir.

Skout

Dünya üzerinde çok sayıda kullanıcısı bulunan Skout hem çevrenizdeki hem de tüm kullanıcılarla tanışmanıza ve arkadaş olabilmenize imkan veren bir uygulamadır.

Basit arayüzü sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Skout hem play google hem de apple store üzerinden hızlı bir şekilde yüklenebilmektedir.