Twitter Hesabı Dondurma ve Silme

twitter

Gün gelir sıkılır ya da başka bir sebepten dolayı twitter hesabını silmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlemler basit. Öncelikle BURAYA tıklayın.

Karşınıza twitter hesabınızı silebilmeniz için bilmeniz gerekenler ve hesabınızı devre dışı bırakabilmeniz için buton gelecektir.

Hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenler şunlardır,

– Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
– Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
-Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.
– Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
– Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

 

Eğer okuyup, kabul ediyorsanız hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırak dediğiniz andan itibaren artık hiç kimse sizin twitter hesabınıza erişemez, arayamaz, attığınız twit’leri okuyamaz. 30 gün boyunca hesabınıza hiç giriş yapmadığınız zamanda twitter hesabınız komple silinir.

Andorid Yüklü Telefondan Twitter Hesabı Silmek

Eğer bir bilgisayarınız yoksa ve siz bu hesap silme işlemini cep telefonunuzdan yapacaksanız iş biraz değişiyor. Çünkü twitter android uygulamasında hesabı devre dışı bırakmak için herhangi bir menü yok.

Android cihazınızda silmek için öncelikle chrome uygulamasını kurmalısınız. Bu uygulamayı kurduktan sonra chrome’u açın ve ister sağ üst tarafta ki 3 noktaya tıklayarak ister menü tuşuna basarak ayarlar kısmının açılmasını sağlayın ve burada bulunan “Masaüstü sitesi iste” ibaresini tıklayarak twitter’a girin. Ardından yukarıda anlattığımız işlemleri gerçekleştirerek twitter hesabınızı devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.