27 Mayıs 2021, Perşembe
Anasayfa / Yaşam Haberleri / Yasa Dışı Yayın Yapan 302 İnternet Sitesi Erişime Kapatıldı
302 web sitesi erişime kapatıldı

Yasa Dışı Yayın Yapan 302 İnternet Sitesi Erişime Kapatıldı

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışma kapsamında yasa dışı yayın yapan 302 internet sitesi erişime kapatıldı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından internet aracılığı ile işlenen suçların tespiti, takibi ve engellemesine yönelik çalışma yapıldı.

Bu doğrultuda yasal olmayan şekilde bahis oynanmasına olanak tanıyan 204, oltalama metodu ile dolandırıcılık yapılmasına ortam hazırlayan 16, kimlik hırsızlığına yönelik art niyetli yazılım ve uygulama içeren 13, fuhuş ve müstehcenlik içerikli 69 web sitesi tespit edildi.

Toplamda 302 web sitesine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından alınan idari tedbir kararı gereği erişim yasağı getirildi.

Sizlerde zararlı, art niyetli ya da yasa dışı içerik sunan web siteleri ile karşılaşırsanız https://www.ihbarweb.org.tr/ adresinden şikayet edebilir ve erişime kapatılması için destek verebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir!

whatsapp facebook soruşturma

Rekabet Kurulu WhatsApp ve Facebook Hakkında Soruşturma Başlattı

Rekabet kurulu WhatsApp ve Facebook hakkında son günlerde çıkan kişisel verilerin paylaşılma sözleşmesine istinaden soruşturma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir