27 Mayıs 2021, Perşembe
Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Netflix ve Spotify Hesaplarını Çalıp Satan Hacker Yakalanarak Tutuklandı

Netflix ve Spotify Hesaplarını Çalıp Satan Hacker Yakalanarak Tutuklandı

Avustralya’da yaşayan 21 yaşında ki genç 1 milyon sayıda Netflix, Spotify hesabını çalarak, internet üzerinden satışını gerçekleştirdi.

İnternet üzerinde çoğu zaman çeşitli hesapların şifrelerini çalan kişilerle karşılaşıldığı doğru ancak bu sefer ki için tam bir rekor denilebilir. Üstelik çalınan bu hesapların satışının yapılarak 211 bin dolar kazanç sağlamak ise tam bir arsızlık.

Hepimiz internet üzerinde bir çok platforma ücretli ya da ücretsiz hesaplar oluşturuyor ve kullanıyoruz. Ancak interneti bizim gibi ihtiyaca yönelik iyi niyetle kullananların dışında tamamen art niyetli şekilde kullanan sayısı da azımsanacak gibi değil.

Günümüzde bir çok kişinin hesabının çalınması yanı sıra özellikle web sitesi olan kişilerinde sitelerine bilgileri dışında kodlar ve linkler eklenebiliyor.

Avustralya’da yaşayan 21 yaşında ki siber korsan’da art niyetli davranarak 1 milyon sayıda ki Spotify, Netflix ve Hulu gibi platformları kullanan kişilerin şifrelerini ele geçirerek başka kullanıcılara sattı ve FBI’a gelen bir ihbar üzerine baskın düzenlenmesi sonucunda evinde yakayı ele vererek tutuklandı.

Bu bilgisayar korsanın gerçekleştirdiği çalıp/satma işleminden yaklaşık 211 bin dolar kazandığı tahmin ediliyor.

Dikkatinizi Çekebilir!

LG G9 Tasarımının Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Markaların üst üste daha gelişmiş modeller yarışında maalesef biraz daha geride kalan LG‘nin G serisini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir