WordPress Sadece Anasayfayı Yenileme Kodu

wordpressBazı wordpress sitesi olan arkadaşlar belli zamanlar içerisinde sayfalarının belli zaman aralığında yenilenmesini isteyebilirler, bunu çoğunlukla haber site kullanmaktadır. Bu yenileme işlemi sitenizi açık tutan kullanıcıların sayfalarının yenilenerek tekrar online olarak görünmelerini sağlamaktadır.

Ziyaretçi yazı okurken, video izlerken sayfanın yenilenmesi ziyaretçinizi kızdırabilir ve sitenizi tamamen terketmesine yol açabilir. bunun çoğunlukla ana sayfaların yenilenmesi daha mantıklı olarak kabul edilebilmektedir.

Aşağıda vereceğim kodu wordpress sitenizde kullanmakta olduğunuz tema klasörünün içerisinde mevcut olan index.php dosyanızın en üstünde bulunan

[php]<?php get_header(); ?>[/php]

kodunun altına eklediğinizde sitenizin sadece ana sayfası yenilenecek ve herhangi bir içeriğe göz atan ziyaretçinizi rahatsız etmeyecektir.

[php]
<meta http-equiv="refresh" content="300" />
[/php]

Kullanmanız gereken kod budur. 300 olarak belirtilen kısım saniyedir. Yani bu kod ile sayfanız 5 dakikada bir yenilenecektir. Bu süreyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Fakat çok kısa tutmamanız sunucunuzun/hostinginizin fazla yorulmaması açısından önemlidir.

Siz her sayfada kullanmak istiyorsanız header.php dosyanızda meta etiketlerinin bulunduğu yanivearasına ekleyebilirsiniz.