Web Sitesi Yaptırmaktan Korkuyor musunuz?

Web sitesi sahip olmak isteyen her 10 müşterinden 7’sinin dile getirdiği bir cümledir “Web sitesi yaptırmak istiyoruz fakat korkuyoruz”. Peki neden diye sorduğumuzda ise aldığımız cevaplar neredeyse hep aynı.

Ücretini verdik, sitemizi yapmadılar. Sitemiz yarım kaldı. Sitemiz kısa bir süre sonra kapandı. Web tasarım yapan arkadaşlara ulaşamıyorum. Arıyorum açmıyorlar. vs. vs.

Web tasarım sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi kolay para kazanmak isteyen ve kazanan ya da kazanmaya alışmış olan insanlar mevcut.

Web sitesi konusunda hiçbir fikri olmayan insanları kolay bir şekilde tabir-i caizse janjanlı sözler ile kandırarak ücretin yarısını veya tamamını bir şekilde aldıktan sonra ortadan kaybolan webmaster arkadaş çok.

Bu tarz kişi ya da kişilerle çalışan insanlar bu arkadaşlarla çalıştıktan sonra ister istemez tüm webmaster`lara karşı bir güvensizlik hissediyorlar. Hangimiz başına da gelse eminim bu şekilde temkinli davranırız.

Haklılar fakat haksız oldukları konularda mevcut.. Bunlar neler mi?

web-tasarim-dikkat-edilecekler

Web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken unsurlar

1- Web tasarımı yapacak kişinin referansları detaylı bir şekilde incelenmeli. Referans olarak koyduğu siteler ziyaret edilerek en alt kısımda web sitesini yapan kişinin ya da firmanın logosunun olduğundan emin olunmalı. Gerekirse referanslardan 1-2 tanesi aranarak fikir alınmalı.

2- Web sitesi tamamen bitirilip teslim edilmeden kesinlikle ücretin tamamı verilmemeli. İşe başlarken alınacak ücret hemen hemen her firmada olduğu gibi 1/2 kısmıdır.

3- Kişiyle sözleşme yapılmalı , sözleşmede geçen maddeler çiğnendiğinde hukuk çerçevesinde çözülmelidir.

Bu adımlara dikkat eden firma yetkilileri, kesinlikle muzdarip olmaz. Sağlıklı bir çalışma ile devam ederler.

Güvenilir bir firma ile çalışarak web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, mutlaka bizimle irtibat kurabilirsiniz.