Agar.io nedir? Nasıl Oynanır? ve Özel Skinler

Agar.io bir PVP oyunudur. Tamamen mouse, w ve space tuşlarıyla oynanır. (oynama detayı aşağıda)Oyuna girdiğiniz anda bir daire şeklinde başlarsınız ve oyun sahasında bulunan yemleri ve sizden boyut olarak küçük oyuncuları yiyerek en büyük olmaya çalışırsınız. Agar bir beceri oyunu olduğu kadar bağımlılık ve asabiyet yapan bir oyun aynı zamanda. Tabi umursamaz ve keyif almak için oynuyorsanız hiç bir sıkıntı yok.

Oyuna ffa kısmından giren oyuncular aslında münferit yani tek olarak oynuyor (takım olarak oynanan serverlar hariç) fakat kendi aralarında gruplaşma yapabiliyorlar. Bu tarz güvenilir gruplaşmalar sağlayan oyuncular maalesef oyun üzerinde daha üstün oluyorlar. Mesela 1. sırada ki oyuncunun boyutu %70 diyelim, sizin boyutunuz %60 oranında olsun boyutu %30 olarak biri size %20 oranında yem attığında siz boyutu %70 olan oyuncuyu yeme şansı yakalayabiliyorsunuz.

Agar.io nasıl oynanır?

Başta da bahsettiğimiz gibi oyuna küçük bir daire olarak başlıyorsunuz. oyuna BURADAN giriş yapabilirsiniz. Mouse ile yönlendiriyorsunuz. Oyun sahası üzerinde ki yemleri yiyerek ve boyutu sizden küçük olan oyuncuları yiyerek büyüyebilirsiniz. Eğer birine yardımcı olmak ve onu büyütmek istiyorsanız “W” tuşuna basarak sizden parça verebilir onu büyütebilirsiniz. Tabi bu durumda sizin küçüleceğinizi de unutmayın.

Eğer siz parçalanarak hızlı bir şekilde diğer küçük bir oyuncuyu yemek istiyorsanız farenizi oyuncuya doğru yönelterek Space yani boşluk tuşuna basarak yiyebilirsiniz.

Örneğin biz bazen fazla çalıştığımızda verdiğimiz molalarda bu oyunu oynuyoruz. Aşağıda verdiğim resimde aslında 2. sıraya kadar yükseldim fakat şirket yapmış 3-4 oyuncunun arasında kaldığımdan dolayı maalesef ekran görüntüsü almak hiç aklıma gelmedi. O yüzden 10. sıradan aldığım ekran görüntüsünü paylaşıyorum 🙂

agar-websodi

Oyun içerisinde özel skinler kullanabiliyorsunuz, şöyle ki örneğin oyun başlangıcında nickinizi turkey yaparsanız türk bayrağı, germany yazarsanız almanya bayrağı ya da 8 yazarsanız 8 numaralı bilardo topu skinleri gibi skinler mevcut.

Oyunun akıllı telefonlar için uygulamalarıda mevcut fakat bilgisayarda ki kadar zevkli değil ve oynaması daha zor.

TÜM AGAR NİCK SKİN VE KODLARI

2ch.hk, 4chan, 8ch, 9gag, ayy lmao, bait, cia, confederate, doge, ea, earth, facepunch, feminism, hitler, isis, kc, mars, matriarchy, moon, nazi, origin, patriarchy, pewdiepie, piccolo, prodota, qing dynasty, quebec, reddit, sanik, satanist, sir, stalin, steam, stussy, tumblr, vinesauce, wojak, yaranaika

Ülke Skinleri; argentina, australia, austria, bangladesh, belarus, belgium, bosnia, botswana, brazil, bulgaria, cambodia, canada, chile, china, croatia, denmark, estonia, european union, finland, france, german empire, germany, greece, indonesia, hong kong, hungary, imperial japan, india, indiana, iran, iraq, ireland, italy, jamaica, japan, latvia, lithuania, luxembourg, maldivas, mexico, netherlands, nigeria, north korea, norway, pakistan, peru, poland, portugal, prussia, romania, russia, scotland, sealand, south korea, spain, sweden, switzerland, taiwan, texas, thailand, tsarist russia, turkey, ukraine, united kingdom, usa, ussr